Deprecated: Function create_function() is deprecated in /var/www/vhosts/olimpikcimnastik.com.tr/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
Olimpik Akademi - Kazım Karabekir Salonu

Olimpik Akademi – Şaşmaz Salonu


Bahçekapı Mahallesi Sanayi Bulvarı (Eski 2488 Cadde) No:18, Bahçekapı, 06797 Etimesgut/Ankara, Türkiye

0(542)-459 6578
info@olimpikakademi.com.tr

Şaşmaz şubemiz hizmete girmiştir. 21.11.2015 cumartesi günü çalışmalara başlanmıştır.

2000 metre kare olan salonumuz ağırlıklı olarak hafta sonları çalışmalarına başladı.

Çalışmalar haftada iki  gün birer buçuk saat  .aylık 12 saat dir  çalışmalar aylık olarak değerlendirilir

deneme antrenman ücreti 30 tl dir

Aylık ücretimiz  230 tl dir kardeşlerde 200 tl dir

kayıtla beraber bir kereye mahsus 75 tl alınır sırt  çantası ,taytı tişortü beraber verilir .

Cumartesi pazar çalışmalar saat 10 itibariyle başlayıp

10.00,11,30

12.00 13.30

14.00 .15 30.

16.00 16 30

saatleri aralığında çalışmalar devam etmektedir.

Bahçekapı Mahallesi Sanayi Bulvarı (Eski 2488 Cadde) No:18,Bahçekapı,06797 Etimesgut/Ankara,Türkiye

3 buçuk yaş itibariyle çalışmalara öğrenciler alınır,12 yaşa kadar kayıtlarımız devam etmektedir.

salonumuz sadece cimnastik salonu olarak tasarlanmıştır başka bir branş yoktur

Artistik cimnastik ,ve Aerobik cimnastik çalışmaları devam etmektedir .Çocuklar yaş guruplarına göre sınıflandırılır her yaş kendi içerisinde bölünür.

olimpik akademi cimnastik spor kulübü olarak yetiştirmiş olduğumuz birçok sporcumuz bulunmaktadır .

Yetiştirmiş olduğumuz sporcumuz dünya şampıyonasına katılmıştır .şuanda faal olarak milli takımda görev alan 5 tane milli takım sporcusu bulunmaktadır.

minikler, küçükler,yıldızlar ,gençler ,büyükler katogorilerinde sporcularımız faal olarak yarışmakta ve milli takımda görev almaktalar

kulübümüzde 4 tane milli takım antrenörü faal olarak çalışmaktadır.

Kulübümüze her gelen öğrenci  sporcu olarak  devam edecek diye birşey yoktur.öncelikli olarak amacımız öğrencilerimizin hareket etmesini sağlamak

çocukların sosyalleşmesini sağlamak,özgüven sahibi olmalarını sağlamak ,gurup içi iç disiplini almasını sağlamak ,enerjisini boşaltmak olmalıdır

salonumuz istanbul yolundan şaşmaza girildiğinde ilk ışıkların bitiminde sağda hostanın bulunduğu binanın birinci takındadır.

irtibat için hasan kavak :0530 540 68 84 den arayıp bilgi alabilirsiniz

ilk anrenmanlarımız deneme antrenmanlarıdır bu antrenman ile

çocuklarımızın bu işe hazırbulunuşluk düzeylerine bakılır,

çalışma esnasında işine olan adaptasyonuna bakılır,

gurup içerisindeki arkadaşlarıyla olan genel uyumuna bakılır ,

verilen emir ve komutlara uyup uymadığına bakılır ,

komut alıp alamama aldığı komutu uygulama vbg.bir çok detayabakılır.

minimum 30 dk konsantrasyon süresine bakılır altında kalır ise antrenmanlara kaydı alınmaz .

Sonraki zaman diliminde tekrar birdaha çağrılır .

Genellikle bu tür  problemler küçük yaş guruplarında çok fazla görülür, fiziksel ve ruhsal olarak çocuk bu işe

hazır değil ise çok zorlamanın bir anlamı yoktur .

Kayıt olsa bile en fazla 3 hafta devam eder sonra sıkılır ve bırakır .

Küçük yaş guruplarında nesnenin devamlılığı kavramı bazı çocuklarda çok yavaş gelişmektedir, buda yaptığı herhangi bir aktivite den çok kısa bir zaman içerisinde soğumasına ordan kaçmasına yada o faaliyetten uzaklaşmasına sebep olmaktadır.

İlk geldiğinde bütüm çalışmalar çok renkli ve canlı gelmektedir.Her yere saldırır ,herşey ilgisini çeker ,ilgilendiği herşeyi inceler tadını çıkarır ve sonrasında bir kenara bırakır ,artık hiçbir cazibesi kalmaz .

Siz zorladığınız taktirde sonuç daha kötü olur birdaha oraya getiremezsiniz ,dolayısıyla zamanlamayı iyi tayin edip doğru karar almak önemlidir.

6 ay sonra gelsin 3 ay sonra gelsin ama o salona geldiğinde birazda olsa neden ve niçin geldiğini bilerek gelsin ki  bizde verdiğimiz antrenmanın sonuçlarını gözlemleyip gelişmeleri görebilelim. İyı sonuçlar alalım.

Cimnastik bıranşı çok özel bir bıranştır çünkü  2 yaşa kadar inebilen bir branş olma özelliği vardır.

Şu anda şehirde yaşayan insanlar olarak şehrin beraberinde  getirdiği sorunları ençok çocuklar hissetmektedir .

sokaklarda oyun oynama olasılığı kalmamıştır,sokakta arkadaş edinme imkanı kalmamıştır,

arkadaş edinebileceği ve rahat rahat hareket edebileceği alanlar kalmamıştır,

çocuklar ev içerisinde dört duvar arasında televizyon ,bilgisayar,esiri olmuşlardır ,maalesef buda hareketsiz moloton bir yaşantıya sürüklemiştir çocukları .

Çocukların koşmaya,oynamaya,hoplayıp zıplamaya ,kaynaşmaya ,yeni yeni insanlar tanımaya,farklı farklı oyunları keşfetmeye, enerjilerini atmaya ,kazanmayı, kaybetmeyi başarmayı ,bunlardan keyf almayı, attıkları terle beraber bağışıklık sistemlerini güçlendirmeyi ,düşmeyi kalkmayı, kendi yarasını sarmayı ,arkadaşına yardım etmeyi,  dostluğu, beraberliği paylaşmayı öğrenmesi gerekmektedir . şimdi kendi çocuğunuzu bir düşünün bu saydıklarımızın kaçta kaçını yapabiliyor durumdadır çocuğunuz.

Bu noktada sayılan bir çok şey vardır ve de fazlasıylada eklenebilir.

CİMNASTİK

Olimpik akademi cimnastik spor kulübü olarak öncelikli olarak yaptığımız en önemli şey yukarda saydığımız birçok eksikliği açmış olduğumuz salonlarımız tamamlamış bulunuyoruz .Salonlarımız içerisinde hem antrenman disiplini hemde eylence beraber gitmektedir .Çocuklar arasında dostluklar kurup arkadaşlıklar oluşturmaktayız,paylaşmayı birlikte olmayı ,birlikte hareket etmeyi ,kazanmayı kaybeymeyi, keyf almayı ,

başarmanın mutluluğunu, tattırmaktayız .

Her gelen sporcu dünya şampiyonu olsun demiyoruz ama spor ahlakını, spor disiplinini alsın istiyoruz .

yeteneği vardır tabiki olsun ama herkez sporcu olacak diye bir kaygımız yok.

Hoş vakit geçirsin , mutlu olsun ,vücudunu tanısın ,arkadaş edinsin ,fiziksel gelişimine katkıda bulunsun ,enerjisini atsın oynunu oynasın ,aileyi sağa sola sürüklemesin ,avm lerde sağda solda her gördüğü oyun alanına saldırmasın, vücudu şekillensin,spor alt yapısını cimnastik ile alsın sonrasında ona uygun başka bir branşla devam etsin ama hemen akabinde muhakkak yüzmeyi de öğrensin su korkusu olmasın .kötü alışkanlıklardan uzak kalsın , kötü arkadaşlar edinmesin, hayatında  belirli pensipleri olsun ,spora geleceği zaman akşamdan çantasını hazırlasın, yemesini içmesini düzenlesin erken yatıp erken kalksın, odasını toplasın, arkadaşlarının yanında çıksın ben bugün şu hareketi öğrendim bakın kolayca yapabiliyorum desin ,özgüveni tavan yapsın sorumluluk almaktan aska kaçınmasın ,içindeki birikmiş bütün kötü enerjiyi sporla beraber atsın ,stresten uzak olsun ,güçlü bir iskelet yapısı olsun, en önemlisi: bir yere ait olma duygusu gelişsin.

Bukadar  sayılan birçok madde cimnastik branşının içerisinde yer alan  bütün sel özelliklerin hepsini kapsamaktadır bu nedenle cimnastik bütün bıranşların anasıdır.

Sokağa çıkamayan oyun alanlarında oynayamayan dört duvar arasında sıkışıp kalan çocuklarımız için oldukça verimli bir çalışma ortamı olacaktır.
çocukların hem sosyalleşmesi , öz güvenlerinin gelişmesi hem  bedensel hemde  ruhsal olarak çok daha sağlıklı birer bireyler olmaları açısından sporun önemi gün geçtikce artmaktadır, bu nedenle
olimpik akademi olarak bütün deneyim ve tecrübelerimizi bir araya getirerek merkezi olan şaşmaz da büyük ve kapsamlı bir cimnastik salonu açmayı uygun bulduk.
insanları 30 km merkeze getirmek yerine güçlü bir kadro ile ekibimizle birlikte hizmeti yerinde vermeyi uygun bulduk, kısa zaman içerisinde faaliyete geçip
eryamana ,sincana ,etimesguta,şaşmaza,ümitköye,çay yoluna,batıkente ,yenimahalleye,batıkent çakırlara,bilkent ,beysu kente  konut kente hizmet vereceğiz,
Bu semtlerde bulunan ana okullarına ,kreşlere, kollejlere çocuk cimnastiği anlamında dersler verip cimnastiği çok erken yaşlarda tanıtma inkanı sunacağız .
hizmeti ayağınıza getireceğiz,yolu, bilkent, beysu kent , ümitköy ,konutkent çakırlar şaşmazda cimnastik kursu

İstanbul Yolu 600mt ( 1 Dk ), Eskişehir Yolu 3,7 Km ( 6 Dk. ), Batıkent 3,5 Km ( 4 Dk. ), Ümitköy 4 Km ( 5 Dk. ), Ostim 5 Km ( 7 Dk. ), Ankara Çevre Yolu 9 Km ( 12 Dk. ), Kızılay 17 Km ( 20 Dk. ), Ulus 16 Km ( 19 Dk. ), Bakanlıklar 17 km ( 20 Dk. ), Bahçeli 14 Km ( 12 Dk. ), Gimat 8 Km ( 9 Dk. ), Bilkent 9 Km ( 10 Dk. ), Yaşamkent 11 Km ( 12 Dk. ), Tepe Pirime 8,8 Km ( 11 Dk. ), Kent Park ve Cepa 10 Km ( 11 Dk ), Kat 1


Hızlı İletişim Formu